Jdi na obsah Jdi na menu

 


Velikonoční dílny 2017

7. 5. 2017

Velikonoční dílny pohledem IV.B

     Týden před Velikonocemi jsme ve škole měli velikonoční dílny. Na chodbách bylo připraveno osm pracovních stolů, u nichž nás vítali učitelé a starší žáci. Líbilo se mi u paní učitelky Vaculíkové, kde jsme na stole našli vajíčka z barevného papíru, potřená modrým inkoustem a zmizíkem jsme do nich malovali velikonoční vzory. Vycházela nám tak krásně barevná vajíčka. U paní učitelky Cholevové jsem se naučila plést pomlázku z osmi prutů. Návod: najdete si osm přibližně stejně dlouhých prutů a srovnáte si je podle špičky, konce můžete zastříhnout. Poté si je rozdělíte na čtyři a čtyři a vezmete si krajní z pravé strany a dáte ho mezi dvě z levé strany, potom to samé z levé strany, až do konce. Na konci to svážete pevně provázkem. A je hotovo! Také se mi líbilo stanoviště u Emky Matisko, kde jsme si vyrobili zvířátko z lepenky. Bylo to úžasné odpoledne!

Linda Tulachová

 

     Velikonoční dílny začaly před Velikonocemi, 6.dubna, od 14 do 16 hodin. Konaly se v naší náhradní škole na 1. stupni na chodbách. Nejdříve jsme šli k pokladně pro žetony, jeden žeton byl deset korun. Jednotlivě jsme chodili na stanoviště. Nejvíce se mi líbilo stanoviště naší paní učitelky, kde se malovaly kraslice z papíru za pomoci zmizíku.

Lucie Satrapová

 

Na velikonočních dílnách jsme vyráběli spoustu hezkých věcí. Jako první jsem byla u naší paní učitelky, tam jsme vyráběli papírová vajíčka, ta byla potřena inkoustem a my jsme pomocí zmizíku na něj kreslili velikonoční malůvky. U paní učitelky ze IV.A jsme vyráběli záložky do knihy. Záložky byly z papíru a na hořejší konec jsme dávali stuhu. Pak jsem si udělala myšku. Tu jsme dělali tak, že jsme srolovali karton, nalepili jsme ouška, oči a nohy a dokreslili jsme čumáček. Pak jsem šla plést pomlázku. Ještě jsem šla dělat taky výrobek od paní učitelky ze II.A, tam jsme dělali takovou jarní kytičku. Byla jsem také dělat vajíčko z provázku, to se dělá tak, že jsme papírové vajíčko obmotali provázkem. Nejvíce si mi líbilo asi u naší paní učitelky.

Kateřina Vaňhová

 

     Po příchodu do dílny jsem se rozhlédl a viděl jsem spoustu stolů s velikonočními tradicemi, jako je pletení velikonočních pomlázek a také jsem byl rád, že jsem tam viděl barvení vajec.

Viktor Maťha

FOTO ZDE