Jdi na obsah Jdi na menu

 


Info pro rodiče budoucích prvňáčků 2018

10. 8. 2018

Vážení rodiče,

v příštím školním roce pro Vás a Vaše děti nastane důležitý zlom v životě – Vaše dítě se stane školákem. Co to obnáší být školákem, jste každý na vlastní kůži zažil, ale většinou zatím pouze jako dítě. Teď jste jako rodiče v úplně jiné roli a bude to od každého z Vás vyžadovat mnoho trpělivosti a pochopení. Věřím, že děti se do školy těší a my se budeme skutečně snažit, aby se těšily do školy stále a abyste měli z jejich školních výsledků radost. Škola se během posledních čtyř let postupně měnila, až díky celkové rekonstrukci a přístavbě se z ní stala krásná a velká škola a již se nemůže dočkat, až v září přivítá své další žáčky.

            Školní rok pro děti začíná v pondělí 3. září 2018. Na naší škole máme takovou tradici, že žáci 9. ročníku uvádějí prvňáčky poprvé do školy. Rodiče s dětmi se tedy 3. září shromáždí před hlavním vchodem nejlépe do 7.55 hod.. Zhruba v 8.00 hod. si prvňáčky odvedou za dohledu třídních učitelek žáci 9. třídy a usadí je do lavic v 1. třídách. Rodiče půjdou za dětmi, aby s nimi děti neztratily kontakt. Paní učitelky se s dětmi přivítají, něco si povědí a potom bude následovat předání informací pro Vás, milí rodiče, případně Vám paní učitelky zodpoví Vaše dotazy. Bylo by dobré, kdybyste jim hned první den sdělili, jestli bude Vaše dítě chodit do školní jídelny na obědy a jestli bude chodit do školní družiny. Někteří z vás dostali přihlášku do družiny již na schůzce v červnu, kdo ji nemá, může si ji stáhnout na školních webových stránkách ZDE. To jsou dvě základní informace, které od Vás budeme potřebovat hned první den, bude-li to možné. Vzhledem k tomu, že od září 2018 máme navýšenou kapacitu školní družiny, doufám, že vyjdeme vstříc všem zájemcům. Pak ještě, prosím, nahlaste třídním učitelkám, má-li Vaše dítě nějaký zdravotní či jiný problém, aby s tím byly seznámeny. Hlavně co se týká různých alergií apod. Samozřejmě chápeme, že to jsou důvěrné informace a podle toho s nimi také bude zacházeno. A to je pro první den všechno.

            Druhý den, v úterý, se děti budou hlavně seznamovat se školní budovou, aby věděly, kde co je, budou si kreslit, prohlížet si nové učebnice a říkat si, na co je mají, atd.. Tento den si již přinesou školní brašnu, penál, přezůvky, svačinu, zkrátka všechno, na čem se domluvíte první den s třídními učitelkami. Vyučování skončí v 9.40 hod., myslím, že to bude pro začátek stačit. Pak děti půjdou do družiny nebo si je osobně vyzvednete hned po vyučování v 9.45 hod..

            Ve středu skončí vyučování po třetí vyučovací hodině, tedy v 10.45 hod., ve čtvrtek a v pátek budou děti mít již čtyři vyučovací hodiny.

            Od pondělí 10. 9. 2018 již začne vyučování podle rozvrhu, ale nenásilnou formou, pozvolna.

            Co 1. den s sebou?

První den s sebou děti nenosí nic, ani tašky ani přezůvky. Naproti tomu rodiče by si měli s sebou vzít něco na psaní, aby si případně mohli udělat poznámky během rozhovoru s paní učitelkou.

 

  • Kdo bude Vaše děti učit?

 

1. A - paní učitelka Ingrid Cholevová

1. B – paní učitelka Bc. Kristina Valterová

 

  • Kde budou kmenové třídy?

1. A – v 1. patře nové budovy (loňská 2.A)

1. B – v 1. patře nové budovy (loňská 2.B)

 

  • Jaké budou  potřeba  pomůcky?

 

Potřeby a pomůcky pro 1. ročník základní školy

Veškeré pomůcky prosíme podepsat!

Aktovka

Penál:

3 měkké tužky nejlépe trojhranné

guma

pastelky

Desky na sešity velké

Pytlík na věci do tělesné výchovy : 

tepláky
tričko
obuv do tělocvičny

Ručník s poutkem

Papírové kapesníky v krabičce

Kufřík na VV :

vodovky s bělobou
tempery 6 – 12 barev
plochý štětec
2 štětce- tlustý a tenký
kelímek na vodu
igelit na stůl 60x50 cm
černá tuš
zástěra nebo košile jako pracovní oděv
fixy nejlépe 12 barev
voskovky
hadřík
barevné papíry
lepidlo (lepící tyčinka)
nůžky s kulatou špičkou (tupé)
plastelína

Přezůvky do školy

Hrneček na čaj

Krabička na potřeby do lavice  ( 30cm x 40cm x 8cm )

 

Mgr. Iva Niklesová, ředitelka školy